JiPan Café and Bakery
Artisanal Japanese style breads and pastries and Japanese comfort food • Preservative free • Since 1992 •
Christmas 2023
-
Coffee Kahlua Streusel Bread
- Regular price
- ₱258.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱258.00
- Regular price
-
₱0.00 - Sale price
- ₱258.00
- Unit price
- per
-
JiPan's Classic Fruit Cake
- Regular price
-
- Sale price
- ₱518.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱518.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱518.00
- Unit price
- per
-
Mango Supreme Ami Pan
- Regular price
-
- Sale price
- ₱360.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱360.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱360.00
- Unit price
- per
-
DIY Mini Gingerbread House
- Regular price
-
- Sale price
- ₱465.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱465.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱465.00
- Unit price
- per
-
Mini Pound Cake Trio
- Regular price
-
- Sale price
- ₱318.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱318.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱318.00
- Unit price
- per
-
Christmas Morning Basket
- Regular price
-
- Sale price
- ₱1,998.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱1,998.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱1,998.00
- Unit price
- per
-
Coffee Break Basket
- Regular price
-
- Sale price
- ₱2,180.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱2,180.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱2,180.00
- Unit price
- per
-
Tea Lovers Basket
- Regular price
-
- Sale price
- ₱1,128.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱1,128.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱1,128.00
- Unit price
- per
-
Cookies and Sweets Basket
- Regular price
-
- Sale price
- ₱998.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱998.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱998.00
- Unit price
- per
-
Holiday Chocola Chocola
- Regular price
-
- Sale price
- ₱245.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱245.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱245.00
- Unit price
- per
-
Festive Orange Glazed Bundt Cake
- Regular price
-
- Sale price
- ₱1,300.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱1,300.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱1,300.00
- Unit price
- per
-
Natilla Custard Chocolate Cake
- Regular price
-
- Sale price
- ₱295.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱295.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱295.00
- Unit price
- per
-
Noche Buena Ami Pan
- Regular price
-
- Sale price
- ₱458.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱458.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱458.00
- Unit price
- per
-
Caffè Macchiato Ami Pan
- Regular price
-
- Sale price
- ₱188.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱188.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱188.00
- Unit price
- per
-
Mini Rum Cake Box
- Regular price
-
- Sale price
- From ₱250.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱250.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱250.00
- Unit price
- per
-
Ube Ami Pan
- Regular price
-
- Sale price
- ₱398.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱398.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱398.00
- Unit price
- per
-
Food for the Gods
- Regular price
-
- Sale price
- ₱565.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱565.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱565.00
- Unit price
- per
-
JiPan's Ensaymada
- Regular price
-
- Sale price
- From ₱558.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱558.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱558.00
- Unit price
- per
-
White Chocolate Pistachio Ami Pan
- Regular price
-
- Sale price
- ₱565.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱565.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱565.00
- Unit price
- per
-
Nutella Twist Ami Pan
- Regular price
-
- Sale price
- ₱398.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱398.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱398.00
- Unit price
- per
-
Glazed Walnut Rum Bundt Cake
- Regular price
-
- Sale price
- ₱1,580.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱1,580.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱1,580.00
- Unit price
- per
-
Turtle Bundt Cake
- Regular price
-
- Sale price
- ₱2,180.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱2,180.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱2,180.00
- Unit price
- per
-
Almond Apricot Bundt Cake
- Regular price
-
- Sale price
- ₱2,580.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱2,580.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱2,580.00
- Unit price
- per
Featured Products
-
Biscoff Cream Puff
- Regular price
-
- Sale price
- ₱98.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱98.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱98.00
- Unit price
- per
-
Maritozzi
- Regular price
-
- Sale price
- From ₱95.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱95.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱95.00
- Unit price
- per
-
JiPan's Ensaymada
- Regular price
-
- Sale price
- From ₱558.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱558.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱558.00
- Unit price
- per
-
Matcha Cream Pie
- Regular price
-
- Sale price
- ₱98.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱98.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱98.00
- Unit price
- per
-
Cranberry Walnut French Bread
- Regular price
-
- Sale price
- ₱295.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱295.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱295.00
- Unit price
- per
-
Four Cheese Pimiento
- Regular price
-
- Sale price
- ₱445.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱445.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱445.00
- Unit price
- per
-
Scallion Cream Cheese
- Regular price
-
- Sale price
- ₱320.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱320.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱320.00
- Unit price
- per
-
Garlic and Rosemary Focaccia
- Regular price
-
- Sale price
- ₱108.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱108.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱108.00
- Unit price
- per
-
Black Olive and Roasted Tomato Focaccia
- Regular price
-
- Sale price
- ₱170.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱170.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱170.00
- Unit price
- per
-
Country Bread
- Regular price
-
- Sale price
- ₱120.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱120.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱120.00
- Unit price
- per
-
Scallion Braid
- Regular price
-
- Sale price
- ₱185.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱185.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱185.00
- Unit price
- per
-
Matcha Milk Jam
- Regular price
-
- Sale price
- ₱178.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱178.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱178.00
- Unit price
- per
-
White Chocolate Milk Butter
- Regular price
-
- Sale price
- ₱218.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱218.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱218.00
- Unit price
- per
-
Raisin Walnut
- Regular price
-
- Sale price
- ₱125.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱125.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱125.00
- Unit price
- per
Loaves
-
Monroe Bread
- Regular price
-
- Sale price
- From ₱215.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱495.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱495.00
- Unit price
- per
-
English Bread
- Regular price
-
- Sale price
- From ₱128.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱250.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱250.00
- Unit price
- per
-
House Bread
- Regular price
-
- Sale price
- From ₱128.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱255.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱255.00
- Unit price
- per
-
Loaf Bread
- Regular price
-
- Sale price
- From ₱128.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱250.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱250.00
- Unit price
- per
-
Multigrain Wheat Bread
- Regular price
-
- Sale price
- ₱208.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱208.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱208.00
- Unit price
- per
-
Thick Toast Loaf Bread
- Regular price
-
- Sale price
- ₱85.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱85.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱85.00
- Unit price
- per
-
Wheat Bread
- Regular price
-
- Sale price
- From ₱168.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱335.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱335.00
- Unit price
- per
-
Rainbow Loaf Bread
- Regular price
-
- Sale price
- From ₱129.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱258.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱258.00
- Unit price
- per
-
Monroe Bread [1 Month Subscription]
- Regular price
-
₱1,544.00 - Sale price
- From ₱558.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱1,389.60
- Regular price
-
₱1,544.00 - Sale price
- ₱1,389.60
- Unit price
- per
-
English Bread [1 Month Subscription]
- Regular price
-
₱1,000.00 - Sale price
- From ₱460.80
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱900.00
- Regular price
-
₱1,000.00 - Sale price
- ₱900.00
- Unit price
- per
-
House Bread [1 Month Subscription]
- Regular price
-
₱1,020.00 - Sale price
- From ₱460.80
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱918.00
- Regular price
-
₱1,020.00 - Sale price
- ₱918.00
- Unit price
- per
-
Loaf Bread [1 Month Subscription]
- Regular price
-
₱1,000.00 - Sale price
- From ₱460.80
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱900.00
- Regular price
-
₱1,000.00 - Sale price
- ₱900.00
- Unit price
- per
-
Wheat Bread [1 Month Subscription]
- Regular price
-
₱1,340.00 - Sale price
- From ₱604.80
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱1,206.00
- Regular price
-
₱1,340.00 - Sale price
- ₱1,206.00
- Unit price
- per
-
Thick Toast Loaf Bread [1 Month Subscription]
- Regular price
-
₱340.00 - Sale price
- ₱306.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱306.00
- Regular price
-
₱340.00 - Sale price
- ₱306.00
- Unit price
- per
-
Multigrain Wheat Bread [1 Month Subscription]
- Regular price
-
₱620.00 - Sale price
- ₱558.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱558.00
- Regular price
-
₱620.00 - Sale price
- ₱558.00
- Unit price
- per
-
Country Bread
- Regular price
-
- Sale price
- ₱120.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱120.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱120.00
- Unit price
- per
Rolls
-
JiPandesal
- Regular price
-
- Sale price
- From ₱95.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱95.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱95.00
- Unit price
- per
-
Hawaiian Rolls
- Regular price
-
- Sale price
- ₱125.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱125.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱125.00
- Unit price
- per
-
Butter Rolls
- Regular price
-
- Sale price
- ₱68.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱68.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱68.00
- Unit price
- per
-
Dinner Rolls
- Regular price
-
- Sale price
- ₱115.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱115.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱115.00
- Unit price
- per
-
Brioche Hamburger Buns
- Regular price
-
- Sale price
- ₱118.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱118.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱118.00
- Unit price
- per
-
Hot Dog Buns
- Regular price
-
- Sale price
- ₱156.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱156.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱156.00
- Unit price
- per
-
JiPan de Coco
- Regular price
-
- Sale price
- ₱245.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱245.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱245.00
- Unit price
- per
-
Sweet Spanish Rolls
- Regular price
-
- Sale price
- ₱225.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱225.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱225.00
- Unit price
- per
-
JiPan de Siosa
- Regular price
-
- Sale price
- ₱220.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱220.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱220.00
- Unit price
- per
-
Brioche Hamburger Buns [1 Month Subscription]
- Regular price
-
₱472.00 - Sale price
- ₱424.80
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱424.80
- Regular price
-
₱472.00 - Sale price
- ₱424.80
- Unit price
- per
-
Butter Rolls [1 Month Subscription]
- Regular price
-
₱272.00 - Sale price
- ₱244.80
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱244.80
- Regular price
-
₱272.00 - Sale price
- ₱244.80
- Unit price
- per
-
Dinner Rolls [1 Month Subscription]
- Regular price
-
₱460.00 - Sale price
- ₱414.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱414.00
- Regular price
-
₱460.00 - Sale price
- ₱414.00
- Unit price
- per
-
Hawaiian Rolls [1 Month Subscription]
- Regular price
-
₱500.00 - Sale price
- ₱450.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱450.00
- Regular price
-
₱500.00 - Sale price
- ₱450.00
- Unit price
- per
-
Hot Dog Buns [1 Month Subscription]
- Regular price
-
₱624.00 - Sale price
- ₱561.60
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱561.60
- Regular price
-
₱624.00 - Sale price
- ₱561.60
- Unit price
- per
-
JiPandesal [1 Month Subscription]
- Regular price
-
₱380.00 - Sale price
- From ₱342.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱342.00
- Regular price
-
₱380.00 - Sale price
- ₱342.00
- Unit price
- per
-
JiPan de Coco [1 Month Subscription]
- Regular price
-
₱980.00 - Sale price
- ₱882.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱882.00
- Regular price
-
₱980.00 - Sale price
- ₱882.00
- Unit price
- per
-
Asado Buns
- Regular price
-
- Sale price
- ₱385.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱385.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱385.00
- Unit price
- per
Croissants
-
Mini Croissants
- Regular price
-
- Sale price
- From ₱190.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱225.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱225.00
- Unit price
- per
-
Butter Croissant
- Regular price
-
- Sale price
- ₱88.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱88.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱88.00
- Unit price
- per
-
Mini Croissants [1 Month Subscription]
- Regular price
-
₱900.00 - Sale price
- From ₱684.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱810.00
- Regular price
-
₱900.00 - Sale price
- ₱810.00
- Unit price
- per
-
Croissants - 5pcs [1 Month Subscription]
- Regular price
-
₱1,760.00 - Sale price
- ₱1,584.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱1,584.00
- Regular price
-
₱1,760.00 - Sale price
- ₱1,584.00
- Unit price
- per
Donuts
-
Mini Mochi Donuts
- Regular price
-
- Sale price
- ₱388.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱388.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱388.00
- Unit price
- per
-
Mochi Donuts
- Regular price
-
- Sale price
- ₱346.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱346.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱346.00
- Unit price
- per
-
Ann Donut
- Regular price
-
- Sale price
- ₱40.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱40.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱40.00
- Unit price
- per
Specialty Bread
-
JiPandesal
- Regular price
-
- Sale price
- From ₱95.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱95.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱95.00
- Unit price
- per
-
Raisin Walnut
- Regular price
-
- Sale price
- ₱125.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱125.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱125.00
- Unit price
- per
-
French Bread Crisps
- Regular price
-
- Sale price
- From ₱85.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱95.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱95.00
- Unit price
- per
-
Almond Maple Roll
- Regular price
-
- Sale price
- ₱185.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱185.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱185.00
- Unit price
- per
-
Custard Bread
- Regular price
-
- Sale price
- ₱145.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱145.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱145.00
- Unit price
- per
-
Miyabi
- Regular price
-
- Sale price
- ₱140.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱140.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱140.00
- Unit price
- per
-
Multigrain Wheat Bread
- Regular price
-
- Sale price
- ₱208.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱208.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱208.00
- Unit price
- per
-
Pita Pan
- Regular price
-
- Sale price
- ₱65.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱65.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱65.00
- Unit price
- per
-
Raisin Walnut French Bread
- Regular price
-
- Sale price
- ₱235.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱235.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱235.00
- Unit price
- per
-
Sweet Spanish Rolls
- Regular price
-
- Sale price
- ₱225.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱225.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱225.00
- Unit price
- per
-
Walnut Bread
- Regular price
-
- Sale price
- ₱175.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱175.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱175.00
- Unit price
- per
-
Walnut Rye Bread
- Regular price
-
- Sale price
- ₱178.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱178.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱178.00
- Unit price
- per
-
JiPan de Coco
- Regular price
-
- Sale price
- ₱245.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱245.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱245.00
- Unit price
- per
-
French Bread
- Regular price
-
- Sale price
- From ₱37.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱84.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱84.00
- Unit price
- per
-
JiPandesal [1 Month Subscription]
- Regular price
-
₱380.00 - Sale price
- From ₱342.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱342.00
- Regular price
-
₱380.00 - Sale price
- ₱342.00
- Unit price
- per
-
Raisin Walnut [1 Month Subscription]
- Regular price
-
₱500.00 - Sale price
- ₱450.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱450.00
- Regular price
-
₱500.00 - Sale price
- ₱450.00
- Unit price
- per
-
Multigrain Wheat Bread [1 Month Subscription]
- Regular price
-
₱620.00 - Sale price
- ₱558.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱558.00
- Regular price
-
₱620.00 - Sale price
- ₱558.00
- Unit price
- per
-
JiPan de Coco [1 Month Subscription]
- Regular price
-
₱980.00 - Sale price
- ₱882.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱882.00
- Regular price
-
₱980.00 - Sale price
- ₱882.00
- Unit price
- per
-
French Bread [1 Month Subscription]
- Regular price
-
₱336.00 - Sale price
- From ₱133.20
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱302.40
- Regular price
-
₱336.00 - Sale price
- ₱302.40
- Unit price
- per
-
Scallion Braid
- Regular price
-
- Sale price
- ₱185.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱185.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱185.00
- Unit price
- per
-
Pepperoni Scallion Braided Bread
- Regular price
-
- Sale price
- ₱245.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱245.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱245.00
- Unit price
- per
-
Multigrain Sourdough
- Regular price
-
- Sale price
- ₱168.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱168.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱168.00
- Unit price
- per
-
Black Olive and Roasted Tomato Focaccia
- Regular price
-
- Sale price
- ₱170.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱170.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱170.00
- Unit price
- per
-
Garlic and Rosemary Focaccia
- Regular price
-
- Sale price
- ₱108.00
- Unit price
- per
- Regular price
- ₱108.00
- Regular price
-
- Sale price
- ₱108.00
- Unit price
- per